ZDROWY PRZEPŁYW KRWI

Zdrowy przepływ krwi jest kluczowy dla funkcjonowania organizmu.

Krew spełnia w organizmie szereg bardzo istotnych funkcji: dostarcza tlen i substancje odżywcze  do każdej komórki organizmu, odbiera natomiast zbędne metabolity, czyli dwutlenek węgla i szkodliwe produkty przemiany materii, bierze także udział w procesach odpornościowych I naprawczych.

Prawidłowe działanie organizmu jest więc uzależnione od nieprzerwanego przepływu krwi. Na straży prawidłowego przepływu krwi stoją płytki krwi, które dbają o zachowanie ciągłości krążenia.


Płytki krwi i agregacja (zlepianie)

Płytki krwi odgrywają kluczową rolę w procesie krzepnięcia krwi.

W formie podstawowej – nieaktywnej, płytki mają postać gładkich owali.

W wyniku działania określonych czynników np. w sytuacji zranienia dochodzi do aktywacji  i agregacji (zlepiania) płytek krwi. Aktywowane płytki krwi przestają być gładkie i wytwarzają liczne wypustki, którymi stykają się ze sobą i zlepiają (agregują) tworząc skrzep.
proces_aktywacji_plytek_kwri_7.2015

 

Agregacja płytek zabezpiecza nasz organizm przed nadmierną utratą krwi w sytuacji uszkodzenia naczyń np. w wyniku skaleczenia.

Niestety istnieją sytuacje, kiedy płytki krwi są nadaktywne i mogą agregować (zlepiać się) wewnątrz naczyń krwionośnych. Powstający skrzep może spowodować blokowanie przepływu krwi przez naczynię i zaburzać jej prawidłowy przepływ.

Czynniki, które mogą sprzyjajć nadmiernej agregacji (zlepianiu) płytek krwi to np.: czynniki i procesy zapalne, zanieczyszczenia (np. z dymu papierosowego, smogu), nieprawidłowa dietya, niska aktywność fizyczna, zmiany hormonalne.

ZAAX działa na płytki krwi, utrzymuje je w stanie gładkim i zapobiega ich nadmiernej agregacji.

  Tak Nie
Jestem przemęczony
Jestem narażony na stres
Mam bóle i zawroty głowy
Mam obrzęki nóg
Mam nadciśnienie tętnicze
Mam wysoki poziom cholesterolu
Mam cukrzycę
Mam nadwagę/otyłość
Palę papierosy

Jeżeli na co najmniej dwa z powyższych stwierdzeń odpowiedź brzmi Tak, oznacza to, że jesteś w grupie ryzyka zaburzeń zdrowego przepływu krwi.

Jak zadbać o zdrowy przepływ krwi?

Utrzymaniu prawidłowego krążenia i zdrowego przepływu krwi sprzyja zdrowy styl życia. Należy szczególnie zadbać o odpowiednią dietę i regularną aktywność fizyczną, dodatkowo warto unikać sytuacji stresowych oraz negatywnych czynników środowiskowych takich jak dym papierosowy czy zanieczyszczone powietrze (np. smog).

Zdrowy przepływ krwi można wspierać stosując ZAAX, naturalny preparat utrzymujący prawdiłową agregację płytek krwi.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejrozumiem