Zimą pamiętaj o ruchu

Śnieg i mróz za oknem to dla niektórych doskonałe usprawiedliwienie błogiego lenistwa w przytulnych czterech ścianach. Kto jednak chce być zdrowy, o takiej formie spędzania czasu powinien zapomnieć. Ruch na świeżym powietrzu nie tylko nas hartuje, ale też wspomaga pracę układu sercowo-naczyniowego.

O tym, że aktywność fizyczna korzystnie wpływa na układ krążenia, od lat przekonują lekarze, dietetycy, instruktorzy sportu, a także ci, którzy bez regularnego ruchu nie wyobrażają sobie życia. W ciepłe, słoneczne dni nie trzeba nas specjalnie zachęcać do spacerów czy jazdy na rowerze. Zimą niestety zmobilizować się jest znacznie trudniej. Jedni narzekają na wszędobylski chłód i boją się przeziębić, innym brakuje pomysłów. Tymczasem zima to jedyna pora roku, kiedy do dyspozycji mamy śnieg i lód, a wraz z nimi sporty, o których latem możemy tylko pomarzyć.

Na początek coś dla bardziej leniwych: jazda na sankach, bitwa na śnieżki i lepienie bałwana. Do wspólnej zabawy możemy zaprosić swoje dzieci lub wnuki, ale to świetna rozrywka także dla dorosłych – w końcu nic tak nie poprawia humoru jak powrót do dzieciństwa. Dla tych, którzy kochają jazdę na rolkach, doskonałym zimowym zamiennikiem będą łyżwy. Na lodowisku nie tylko rozruszamy kości, ale też miło spędzimy czas z rodziną i przyjaciółmi. Miłośnicy długich spacerów na nogi mogą włożyć… narty biegowe. To sport idealny nawet dla osób starszych – świetnie dotlenia, poprawia krążenie i nie obciąża stawów. Ci, którzy wolą bardziej emocjonujące rozrywki, mogą się wybrać w góry na narty lub snowboard. To doskonała gimnastyka dla całego ciała, która wzmacnia mięśnie, poprawia funkcjonowanie układu krążenia oraz koordynację ruchową.

Podczas zimowych szaleństw pamiętajmy o odpowiednim ubraniu: ciepłej, ale lekkiej i „oddychającej” kurtce, polarze, bieliźnie termoaktywnej, czapce, szaliku i rękawiczkach. Nie zapominajmy o dodatkowym wspieraniu układu krążenia naturalnymi preparatami. ZAAX wspomaga zdrowy przepływ krwi, a. w połączeniu z regularną aktywnością fizyczną doskonale wesprze nasz układ krążenia.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejrozumiem