U kobiet w ciąży zdrowy przepływ krwi to podstawa!

Zdrowy przepływ krwi to jeden z najważniejszych elementów wpływających na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Szczególnie powinny o niego zadbać wszystkie przyszłe mamy, gdyż prawidłowe krążenie krwi wpływa na rozwój maleństwa i samopoczucie mamy.

W organizmie kobiety ciężarnej zachodzi bardzo wiele zmian. Dotyczą one także układu krwionośnego. Wraz z rozwojem płodu we krwi zmiania się aktywność i ilość płytek krwi oraz czynników krzepnięcia – wszystko po to, by przygotować organizm matki do porodu. W czasie ciąży dochodzi także do zwolnienia przepływu krwi w naczyniach – w trzecim trymestrze jego prędkość w kończynach dolnych może być nawet o 50% mniejsza!  Stąd doświadczane przez niemal każdą przyszłą mamę obrzęki nóg.

Jak podają specjaliści, zmiany w procesach krzepnięcia i agregacji płytek krwi zachodzą już w pierwszym trymestrze ciąży. Szczególą uwagę powinny zwracać na to Panie, które  mają problemy z układem krążenia, wysoką masę ciała lub problemy z cukrem, a także kobiety w ciąży mnogiej oraz panie w wieku powyżej 35 lat. Zadbanie o zdrowy przepływ krwi jest podczas ciąży bardzo ważne., Krew, poprzez pępowinę i łożysko, łączy mamę i dziecko, dostarcza mu tlen substancje odżywcze i składniki niezbędne do wzrostu, a zabiera zbędne metabolity. Jest to podstawowa droga komunikacji pomiędzy matką a rozwijającym się dzieckiem. Zdrowy przepływ krwi wpływa też dobre samopoczucie mamy. Wraz z rozwojem ciąży, przyszła mama może coraz bardziej odczuwać zmęczenie, zadyszkę przy nawet niewielkim wysiłk czy dokuczliwe obrzęki nóg.

Dlatego w tym szczególnym okresie, gdy pod sercem nosimy maleństwo, warto zadbać o zdrowy przepływ krwi m.in. za pomocą naturalnych preparatów. ZAAX to kompozycja polifenoli, nukleotydów i izoflawonoidów, pozyskiwanych z żelowych otoczek pestek pomidora. Jak potwierdzają badania naukowe przeprowadzone z udziałem kobiet w ciąży, wydłuża on czas agregacji (zlepiania) płytek krwi, nie zaburzając przy tym naturalnego procesu krzepnięcia (nie zwiększa ryzyka krwawień!). Ponadto działa wielokierunkowo – na wiele szlaków aktywacji płytek krwi. ZAAX jest bezpieczny dla przyszłych mam i można go przyjmować już od momentu zajścia w ciążę, a nawet w okresie okołokoncepcyjnym. ZAAX jest dobrze tolerowany, można go przyjmowac z innymi preparatami i może być stosowany długookresowo. Przez kobiety w ciąży powinien być przyjmowany pod nadzorem lekarza.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejrozumiem