Światowy Dzień Serca – jak zachować zdrowie na dłużej

We wrześniu obchodziliśmy coroczny Światowy Dzień Serca. W wielu krajach celebruje się go na swój sposób, ale Światowa Fundacja Serca ustanowiła datę zwyczaju na ostatnią niedzielę września, każdego roku. To dobry czas na chwile refleksji, jak postępować, by nasze serce pozostało w jak najlepszej kondycji na długo.

Obchody Światowego Dnia Serca mają na celu uświadamianie społeczeństwa na temat chorób serca oraz ich profilaktyki i zdrowego stylu życia. Wystarczy niewiele, trzeba jedynie trochę dyscypliny we wprowadzaniu lepszych nawyków.

  1. Ograniczaj cukier! W ostatnim roku statystyczny Polak zjadł prawie 40 kilogramów cukru, a to o wiele za dużo w stosunku do przyjętych norm. Zasada jest prosta, jeśli chcesz zadbać o dobrą kondycję serca, staraj się wyeliminować cukier z diety. Należy pamiętać, że ‘biała śmierć’ znajduje się w większości produktów, które kupujemy, dlatego uważnie czytajmy etykiety. Początki będą bardzo trudne, ale już po tygodniu można odkryć, że nawet gorzka herbata ma pyszny smak.

 

  1. Ruszaj się! Włączenie do rozkładu dnia aktywności fizycznej poprawi nie tylko odporność organizmu, ale także wydolność układu sercowo-naczyniowego. Nie trzeba od razu zapisywać się na siłownię, wystarczy ‘zwykły’ spacer. 2,5 godziny aktywności fizycznej w tygodniu może zmniejszyć ryzyko zawału i chorób serca nawet o 30 procent.

 

  1. Śmiej się! Stare przysłowie mówi, że ‘śmiech to zdrowie’ i jest to prawda. Osoby, które chętniej się uśmiechają i żartują są mniej podatne na zachorowania, co potwierdzają amerykańscy naukowcy J Oczywiście w parze z uśmiecham idzie odpowiednio zbilansowana dieta i ruch na świeżym powietrzu.

 

Warto również sięgnąć po naturalny preparat, który pozwoli na utrzymanie prawidłowego przepływu krwi. Takim preparatem jest ZAAX, suplement diety, który zawiera opatentowany, naturalny  składnik aktywny Fruitflow®, który jest kompozycją aż 37 bioaktywnych związków znanych w medycynie z dobroczynnego wpływu na zdrowie. ZAAX pomaga utrzymać prawidłową agregację płytek krwi i zdrowy przepływ krwi. Jest szczególnie przeznaczony dla osób z problemami układu sercowo-naczyniowego, np. wysokie ciśnienie, problemy z cholesterolem czy cukrem, nadmierna waga, ale także dla wszystkich osób chcących zadbać o kondycję układu krążenia.. ZAAX jest dobrze tolerowany i bezpieczny, możeby być stosowany długotrwale, także z innymi preparatami.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejrozumiem