Ciśnienie pod kontrolą
Ciśnienie tętnicze krwi to jeden z podstawowych parametrów informujących o stanie układu sercowo-naczyniowych. Zmiany ciśnienia wpływają na sposób i prędkość krążenia krwi w naszym organizmie. Niekorzystne są zarówno zbyt wysokie i jak zbyt niskie wartości ciśnienia. Szczególnie należy unikać gwałtownych skoków ciśnienia np. w sytuacjach stresowych. O prawidłowe ciśnienie należy dbać stosując zdrowy styl życia, oraz badając się i stosując do zaleceń lekarza.
Na problemy z ciśnieniem tętniczym krwi narażone są zwłaszcza osoby, które prowadzą niezdrowy tryb życia: stosują niewłaściwą dietę (w związku z czym walczą z nadmiarem kilogramów), mało się ruszają, palą papierosy czy nadużywają alkoholu. Zagrożeni są także ci, u których w rodzinie ktoś już wcześniej miał problemy z ciśnieniem Ryzyko zachorowania rośnie też wraz z wiekiem. Ciśnienie tętnicze powyżej 140/90 mmHg to już sygnał, że w naszym organizmie dzieje się coś niedobrego. Jeśli taki wynik nie był związany ze stresem lub wysiłkiem fizycznym i pojawia się w kilku pomiarach, należy skonsultować się z lekarzem, bo problemy z ciśnieniem mogą być bardzo niebezpieczne – stanowiąc zagrożenie dla zdrowia i życia.
W profilaktyce nadciśnienia nie bez znaczenia jest styl życia. Naszym wrogiem są między innymi papierosy – już zapalenie jednego powoduje natychmiastowy wzrost ciśnienia krwi i przyspieszenie akcji serca, dlatego z nałogiem lepiej jak najszybciej skończyć. Nie przesadzajmy też z alkoholem oraz zmieńmy dietę. Zbyt duże spożywanie tłuszczów zwierzęcych, soli czy słodyczy nie sprzyja prawidłowemu ciśnieniu. Nie zapominajmy też o regularnym ruchu. Przynajmniej co 2-3 dni, a najlepiej codziennie, poświęćmy pół godziny na dowolną aktywność fizyczną. Koniecznie kontrolujmy ciśnienie. Możemy to robić samodzielnie w domu za pomocą ciśnieniomierza lub przy okazji wizyty w przychodni poprosić o to lekarza czy pielęgniarkę.
By wesprzeć układ sercowo-naczyniowy i zadbać o prawidłowy przepływ krwi , możemy sięgnąć po naturalne preparaty, które poprawią przepływ krwi i utrzymują prawidłową agregacje płytek krwi. Takie jak ZAAX dobrze tolerowany preparat, który można przyjmować długofalowo, także z innymi preparatami, nie zaburzając przy tym naturalnego procesu krzepnięcia krwi. Bez obaw więc możemy go włączyć do codziennej diety.