Ciśnienie pod kontrolą

Ciśnienie tętnicze krwi to jeden z podstawowych parametrów informujących o stanie układu sercowo-naczyniowych. Zmiany ciśnienia wpływają na sposób i prędkość krążenia krwi w naszym organizmie. Niekorzystne są zarówno zbyt wysokie i jak zbyt niskie wartości ciśnienia. Szczególnie należy unikać gwałtownych skoków ciśnienia np. w sytuacjach stresowych. O prawidłowe ciśnienie należy dbać stosując zdrowy styl życia, oraz badając się i stosując do zaleceń lekarza.

Na problemy z ciśnieniem tętniczym krwi narażone są zwłaszcza osoby, które prowadzą niezdrowy tryb życia: stosują niewłaściwą dietę (w związku z czym walczą z nadmiarem kilogramów), mało się ruszają, palą papierosy czy nadużywają alkoholu. Zagrożeni są także ci, u których w rodzinie ktoś już wcześniej miał problemy z ciśnieniem Ryzyko zachorowania rośnie też wraz z wiekiem. Ciśnienie tętnicze powyżej 140/90 mmHg to już sygnał, że w naszym organizmie dzieje się coś niedobrego. Jeśli taki wynik nie był związany ze stresem lub wysiłkiem fizycznym i pojawia się w kilku pomiarach, należy skonsultować się z lekarzem, bo problemy z ciśnieniem mogą być bardzo niebezpieczne – stanowiąc zagrożenie dla zdrowia i życia.

W profilaktyce nadciśnienia nie bez znaczenia jest styl życia. Naszym wrogiem są między innymi papierosy – już zapalenie jednego powoduje natychmiastowy wzrost ciśnienia krwi i przyspieszenie akcji serca, dlatego z nałogiem lepiej jak najszybciej skończyć. Nie przesadzajmy też z alkoholem oraz zmieńmy dietę. Zbyt duże spożywanie tłuszczów zwierzęcych, soli czy słodyczy nie sprzyja prawidłowemu ciśnieniu. Nie zapominajmy też o regularnym ruchu. Przynajmniej co 2-3 dni, a najlepiej codziennie, poświęćmy pół godziny na dowolną aktywność fizyczną. Koniecznie kontrolujmy ciśnienie. Możemy to robić samodzielnie w domu za pomocą ciśnieniomierza lub przy okazji wizyty w przychodni poprosić o to lekarza czy pielęgniarkę.

By wesprzeć układ sercowo-naczyniowy i zadbać o prawidłowy przepływ krwi , możemy sięgnąć po naturalne preparaty, które poprawią przepływ krwi i utrzymują prawidłową agregacje płytek krwi. Takie jak ZAAX dobrze tolerowany preparat,  który można przyjmować długofalowo, także z innymi preparatami, nie zaburzając przy tym naturalnego procesu krzepnięcia krwi. Bez obaw więc możemy go włączyć do codziennej diety.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejrozumiem